נווט למעלה
012.png
מנהלת ביה"ס: נורית גרטנר
מנהלת האתר ורכזת תקשוב: קטי חכמיגרי
 

 


על פי מניין החודשים במקרא, המתחיל בחודש ניסן, חודש טבת הוא החודש העשירי. וכך  מסופר במגילת אסתר: וַתִּלָּקַח אֶסְתֵּר אֶל הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ אֶל בֵּית מַלְכוּתוֹ בַּחֹדֶשׁ הָעֲשִׂירִי הוּא חֹדֶשׁ טֵבֵת בִּשְׁנַת שֶׁבַע לְמַלְכוּתוֹ. (אסתר פרק ב' פסוק טז). השם טבת, כמו שאר שמות החודשים איננו שם עברי, אלא שם אכדי.

פירוש השם טבת – בשפה האכדית שם החודש היה tebitu: (ששוקעים בו), ונראה כי בעקבות הגשמים והבוץ העמוק אשר מאפיינים את החודש זכה לכינוי זה. 

מזל החודש – גדי, "שבו יוצאים הגדיים למרעה בשדות". לאחר שירדו גשמי ברכה והחלו העשבים הרכים לכסות את פני הקרקע, נהגו להוציא את הגדיים למרעה.

שם החודש עלה עם עולי בבל בתקופת שיבת ציון (תחילת ימי בית שני).

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 main_theme_banner.jpg

 
הידיעות הבאות מעודכנות ע"י ועדת העיתון הבית ספרית
 

 משלנו

 
אם השם נשמע לכם מוכר אז כנראה למדתם אצל עינת רון. אם תסתכלו טוב טוב תוכלו לראות שהשם כולו מנוקד בחירק בלבד או כמו שכיתה א' מכנה "כוח אי".
ריקי חירקי ,היא ילדה דמיונית שהולכת כל יום למקום אחר, הרי בכל יום חוץ משבת, ישנו הצליל אי או הסימן חירק. על כל תלמיד לכתוב מה ריקי חירקי שלו עשתה בכל הימים בשבוע, מלבד יום שבת ,על יום שבת התלמידים כותבים בבית עם ההורים. בנוסף כל תלמיד צריך לבחור מאכל שיש בו את הצליל "אי" ולהביא לכיתה לדוגמא, תלמידה אחת כתבה : שריקי חירקי אפתה עוגיות ביום שבת והתלמידה הביאה עוגיות לכיתה.
בראיון עם עינת רון היא ספרה:" ריקי חירקי היא דרך חוויתית ללימוד קרוא וכתוב לתלמידי כיתות א אשר מוכיחה את עצמה כבר שנים רבות".

בתאריך ה-15/11 התקיימו בחירות למועצת תלמידים ,תלמידי כיתות ג'-ו' השתתפו בבחירות.

כל יום ראשון אני וחברתי לכיתה מישל מעבירות פינת אקטואליה לכיתה ו'1 ,רק שהפעם קרה משהו קצת שונה.

 

 מידע לחירום

 
עלומים, קרית ים, חינוך, בית ספר עלומים, קריית ים, אתר חינוך, עלומים
חודש טבת

*****