קרית ים - conservatory
נווט למעלה
כניסה

 

 
 
הקונסרבטוריון העירוני ק.ים
בפיקוח משרד החינוך והתרבות
 
הקונסרבטוריון למוסיקה בקרית ים, אשר הוקם ב-1991 ע"י ראש העיר – עו"ד שמואל סיסו, חרט על דגלו להוות מרכז תרבותי ולהעניק חינוך מוסיקלי ברמות הגבוהות ביותר לתלמידי העיר קרית ים. במסגרת הקונסרבטוריון מקבלים התלמידים שיעורי נגינה בכלי נשיפה, כלי הקשה וכלי קשת וכן במחלקה ללימודי פסנתר.בקונסרבטוריון פועלות שלוש תזמורות כלי נשיפה - ייצוגית, עירונית ועתודה, ושתי תזמורות כלי קשת - ייצוגית ועתודה.
 
 מזה מספר שנים הרחיב הקונסרבטוריון את פעילותו החינוכית והקים פרוייקטים ללימודי מוסיקה בתוך בתי הספר בעיר, ובכך קרב תלמידים רבים יותר לחוויה המיוחדת שבעשיית המוסיקה. התזמורת הייצוגית לכלי נשיפה אשר מהווה את "ספינת הדגל" של הקונסרבטוריון מרבה להופיע בכל חלקי הארץ בקונצרטים, בפסטיבלים ובאירועי תרבות שונים.
 לצד הרכבים תזמורתיים אלו ישנם הרכבי נגינה קאמריים רבים ושונים . בנוסף, רואה הקונסרבטוריון חשיבות רבה בלימודי המוסיקה העיוניים לצד הלימודים המעשיים. החל מכיתה י' משתתפים התלמידים במערכת לימודים עיוניים הכוללת בתוכה לימודי תיאוריה, סולפג' והרמוניה ולימודי תולדות וספרות המוסיקה, ובהגיעם לכיתה יב' הם נגשים לבחינות בגרות ברמה של 10 יחידות לימוד.
 
 מדי שנה משתתפת בתחרות התזמורות לכלי נשיפה בכפר סבא בהם זכתה בפרסי הכסף והזהב. כמו כן תזמורת כלי הקשת הייצוגית הופיעה לאחרונה בכנס יוקרתי של בתי המשפט שנערך במלון דן קיסריה וכן הופיעה בקונצרט בהיכל התרבות עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית במסגרת "תזמורות צעירות על בימת היכל התרבות".  
 יש לציין כי בוגרים רבים של הקונסרבטוריון המשיכו לפתח את כישוריהם המוסיקליים בכיוון מקצועי והשתלבו בתזמורות מקצועיות כמו תזמורת חיל האוויר, תזמורת צה"ל וכמה מהם אף סיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים. כיום, 4 בוגרים מהשנתיים האחרונות מנגנים בשורות תזמורת צה"ל.